מתי להזמין טכנאי מכונות כביסה

מתי להזמין טכנאי מכונות כביסה?

מכונת הכביסה שבקה חיים, ואתם ממהרים לחייג לטכנאי מכונות כביסה שיציל אתכם מהררי הכביסה המצטברים. רגע לפני  שאתם מזמינים אותו, חשוב שתבדקו כי הבעיה נעוצה אכן במכונת הכביסה ולא מגיעה ממקום אחר. כך למשל, ייתכן מאד שהמכונה אינה פועלת בגלל בעיית אינסטלציה באביזרים המחברים אותה למים, שבמבט שטחי בעיה זו עלולה להיראות כבעיית נזילה מהמכונה. במקרה כזה, תקראו ישירות לאינסטלטור ותוכלו לחסוך ביקור מיותר של טכנאי מכונות כביסה. כאשר תתמצאו בתקלות העלולות להתרחש במכונת הכביסה שלכם, תוכלו לדעת כיצד לנהוג.

תקלות נפוצות במכונות כביסה

באופן גורף, ניתן לומר כי רוב ככל התקלות של מכונת הכביסה נעוצות במספר בעיות עיקריות, כפי שיפורטו בשורות הבאות.

1. סתימה: כאשר אתם מבחינים כי מכונת הכביסה אינה מבצעת את פעולת הסחיטה של הבגדים, הדבר נובע כתוצאה מסתימה שנוצרה במשאבה או באחד מצינורות המכונה. במקרה זה יהיה עליכם להזמין טכנאי מכונות כביסה, שיביא לפתרון הבעיה. ברוב המקרים הטיפול בסתימה אינו כרוך בהחלפת חלקים.

2. משאבה מקולקלת: אם מכונת הכביסה שלכם מחליטה להיעצר בעיצומה של ההפעלה, סביר להניח כי המשאבה שלה סיימה את תפקידה עלי אדמות. עדיין אין זה אומר שיש צורך להיפטר מהמכונה ששימשה אתכם בנאמנות. כל שעליכם לעשות הוא להזמין טכנאי מכונות כביסה מקצועי שיטפל בבעיה ויחליף את המשאבה למשאבה חדשה. העלויות של משאבה חדשה משתנות בהתאם לסוג מכונת הכביסה.

 3. גוף חימום/ תרמוסטט/ כרטיס פיקוד מקולקל: במידה והמים אינם מתחממים במכונה, התקלה עשויה להיות באחד מן החלקים הבאים: גוף החימום, תרמוסטט או כרטיס פיקוד. טכנאי מקצועי יוכל לאבחן היכן טמונה הבעיה ולהביא לפתרונה.

4. כבל חשמלי שהתקלקל או קצר חשמלי: במידה ומכונת כביסה שלם אינה נדלקת או שהיא נכבית במהלך הפעילות, הדבר מצביע על כבל חשמלי שהתקלקל, או על קצר חשמלי. במקרה זה, רצוי להימנע מתיקון התקלה באופן עצמאי, אלא להזמין טכנאי מכונות כביסה.

5. בעיה ברצועת התוף של מכונת הכביסה: לעיתים קורה שהתוף אינו מסתובב בצורה תקינה בגלל בעיה הקיימת בו. במקרה זה, רק הזמנת טכנאי מקצועי תוכל לפתור את הבעיה.

6. בעיית לכלוך בחלקי המכונה: לכלוך בחלקי המכונה, הינה בעיה שתוכלו לפתור בכוחות עצמכם. הלכלוך המצטבר יגרום לכך שמכונת הכביסה אינה מרוקנת אוטומטית את המים ואינה צורכת מרכך כביסה. מקרים אלו מעידים על לכלוך רב שהצטבר החלקי המכונה, המונע מהמכונה לבצע את הפעולות הללו. כאשר תוציאו את חלקי המכונה ותנקו אותם היטב, ברוב המקרים תשוב המכונה לעבוד בצורה תקינה. באופן זה, תוכלו לחסוך את עלות הביקור של הטכנאי, ובעיקר, תוכלו להשתלט מהר יותר על הכביסה.

לסיכום, עולה כי את רוב התקלות במכונת הכביסה תוכלו לפתור בביקור של טכנאי מכונות כביסה. יחד עם זאת, קיימים גם לא מעט מקרים שבעזרת אבחון נכון תוכלו לאתר את הבעיה בכוחות עצמכם, ולפעול בהתאם.

צור קשר

שם

טלפון/מייל