תיקון מדיח כלים

תיקון מדיח כלים

מכשירים חשמליים אינם חיים לנצח, וכך גם מדיח כלים. יחד עם זאת, תיקון מדיח כלים אינו בשמים, וניתן לתקן תקלות רבות הקשורות בחלקיו השונים של המדיח. במאמר שלפניכם נפרט את סוגי התקלות שיכולות להתרחש במדיח כלים, ואת הדרכים לפתרונן.

  • תקלה בחיבור של מדיח הכלים לצנרת הבית- מדיחי הכלים עושים שימוש במים המגיעים מצנרת הבית. המדיח מחובר לצנרת על ידי חיבור למערכת מים. במידה וישנה תקלה בחיבור, הדבר יפגע אוטומטית באספקת המים למדיח. במידה ובמערכת זורמים הרבה מאד מים, הדבר יתבטא בהצפה של מים בקרבת המדיח. גם במקרה של סתימה, עלולים הכלים להיפגע כתוצאה מכך. במקרים אלו יש לפנות לאינסטלטור בכדי שיחבר את מדיח הכלים למערכת המים בצורה מקצועית.

  • תקלה בלוח הבקרה- במידה ומדיח הכלים אינו פועל או מפסיק באמצע תכנית ההפעלה, הדבר מצביע פעמים רבות על תקלה בלוח הבקרה של המכונה. באמצעות לוח הבקרה נקבעות תכניות ההפעלה של המדיח ואופציות שונות בהתאם לסוג המדיח. יחד עם זאת, יהיה מקרים בהם בעיה בלוח הבקרה אינה משפיע על המדיח. בכל מקרה יש להזמין טכנאי המתמחה בתיקון מדיח כלים בכדי שהבעיה תבוא לפתרונה.

  • תקלה בפילטר- למדיח הכלים כמו מכשירי לחשמל רבים בהם נעשה שימוש במים, ישנו מסנן, המכונה פילטר בלעז. הפילטר במדיח אחראי לאיסוף הפסולת ולסינון המים. כאשר המדיח לא עובד או שהכלים יוצאים כמעט כמו שהכנסנו אותם, ברוב המקרים הדבר מצביע על תקלה בפילטר. באמצעות ניקוי הפילטר שתוכלו לעשות בעצמכם, הבעיה תתוקן. בכלל מומלץ לבצע ניקיון לפילטר אחת לתקופה מסוימת למניעת תקלות בעתיד. במידה ולאחר הניקוי מדיח הכלים עדיין אינו עובד או שהוא עובד בצורה בלתי נאותה, מדובר בבעיה מורכבת יותר המצריכה טכנאי לתיקון מדיח כלים.

  • תקלה במתזים- בעיה נפוצה במדיחי כלים הינה: מתזים סתומים. כאשר המתזים סתומים מלכלוך שהצטבר בהם, המכשיר יעבוד, אך הכלים בסופו של דבר יצאו מלוכלכים. את בעיה זו תוכלו לפתור באופן עצמאי על ידי ניקיון המתזים באמצעות קיסם. יחד עם זאת, ייתכן כי גם לאחר ניקיון המכשיר הוא עדיין לא יעבוד כמו שצריך. במקרה זה, יש לפנות לטכנאי מקצועי שיביא לפתרון הבעיה.

  • תקלה בכרטיס פיקוד- כאשר המדיח אינו פועל בהתאם לתכנית או לזמנים שנקבעו, ייתכן מאד שמדובר בבעיה בכרטיס הפיקוד של המכונה. שכן כרטיס הפיקוד מפקח על כל פעולות המכשיר שנקבעו. בהתאם לכך הוא קובע את זמני זרימת המים הקרים והחמים, אורכן של הפעולות השונות, ועוד. כל תקלה בתחום זה מצביעה על תקלה שהתרחשה בו. בכדי לפתור זאת, יש לפנות לטכנאי לתיקון מדיח כלים. הטכנאי יוכל לקבוע היכן נעוצה הבעיה, ויחליף את הטיימר, אם הדבר יידרש.

תקלה בסגירת המדיח- במקרים בהם קיימת נזילה בסביבות המדיח או שהמדיח אינו פועל, הדבר מצביע פעמים רבות על בעיה הנעוצה בסגירה של המדיח. כאשר יש בעיה באיטום הדלת, אוטומטית הדבר יבוא לידי ביטוי בנזילה או באי הפעלה של המדיח. במקרה זה, לפנות לטכנאי המתמחה בתיקון מדיח כלים שיחליף את האטם ויתקן אותו בקלות.

צור קשר

שם

טלפון/מייל